Fotky

Naši koně

Johanka Top Secret

Johanka Top Secret
Pohlaví: klisna
Plemeno: Appaloosa
Barva: Tmavý ryzák
KVH: 150cm
Narozena: 12. 5. 2012
Otec: I'm Top Secret
Matka: Valentinka

Johanka je nejmladší klisnička našeho stáda. Podle původu si můžete všimnout, že je sestrou hřebce Charlieho a dcerou Valentinky. Postupně se učí všem správným návykům jak se stát spolehlivým koníkem. Je to milá, zvědavá a hravá klisnička. Od jara 2016 již bude připravena pro naše klienty.
Žemla

Viktor (Žemlička)
Pohlaví: valach
Plemeno: hafling
Barva: světlý ryzák
KVH: 145cm
Narozen: rok 2008
Otec: neznámý
Matka: neznámý

Žemlička je skvělý, komunikativní kůň. Nejraději ho mají děti, protože je krásně žluťoučký s bílým nosem, je malý a zavalitý. Místy připomíná klasického plyšového koníka v hračkářství. V terénu je spolehlivý, oproti ostatním koním má svižnější krok. Jízdárenská práce ho velmi baví. Mezi jeho nejvtipnější kousky patří hra na honěnou a nebo hraní si s vodítkem na uvazišti.Norman

Norman to Impress
Pohlaví: valach
Plemeno: Appaloosa
Barva: bay with blanket over hips and snowflake
KVH: 160cm
Narozen: 20.8.1999
Otec: Drest to Impress
Matka: Narcissa

Norča je náš nejpestřejší koník ve všech ohledech. Appaloosy se vyznačují tím, že mají po těle hodně flíčků různých barev, pruhovaná kopýtka a stejné oči jako lidé. Norča se oproti jiným koním vyznačuje naprosto nezkonalou důvěrou ke svému pánovi. Jeho další zajímavou stránkou je, že dříve se od ostatních koní distancoval, ale momentálně je velkým vedoucím celého stáda. Norča je hodný koník, nekouše ani nekope. Má velice rád pozornost lidí, které již zná a rád si smlsne na nějaké dobrůtce pro koně. S Norčou se klienti potkají spíše na výletech, kde většinou zaujímá místo vedoucího koně.
Rygo

Rygo (Špekáček)
Pohlaví: valach
Plemeno: hucul
Barva: plavák s úhořím pruhem
KVH: 150cm
Narozen: rok 2006
Otec: neznámý
Matka: neznámý

Rygo je hodný, komunikativní koník. Naprosto spolehlivý a obratný v terénu. Rád sveze statného muže, jemnou dívku i malé dítě. Občas mívá svoje dny, kdy se mu nechce nic dělat a tvrdohlavě má na svět vlastní názor. Je to koník bez zlozvyků, který si rád dá něco dobrého.Shorty

Short doc bar (Shorty)
Pohlaví: valach
Plemeno: Quarter horse
Barva: sorrel (ryzák)
KVH: 150cm
Narozen: 27.5.2008
Otec: Little red jay
Matka: Topsail playgirl

Shorty je náš nejhodnější koník. Jezdí na něm 6-ti leté děti ven do lesa. Ochotně povozí i dospělého člověka – spíše ženu. Shorty u nás jezdívá převážně s anglickým sedlem, protože vozí hlavně děti, tak aby dosáhli do třmenů. Shorťáček je mazlivý, má rád drbání a hlazení, zbožňuje malé děti.
Vanish

Lukas (Vanish)
Pohlaví: valach
Plemeno: ČT x Appaloosa
Barva: Bělouš
KVH: 170cm
Narozen: 1.6.2008
Otec: neznámý
Matka: Norma

Vanishek se vyznačuje svou hravostí a chutí k práci. Je to mlaďoch a rád se učí novým věcem, například jízdě pod dámským sedlem, aby se mohl blýsknout jako perfektní svatební koník nebo třeba tažení 7. kavalerie generála Custera či parforsních honů. Má na ježdění vlastní názor, ale vždy Vás perfektně povozí.Filka

Filharmonie (Filka)
Pohlaví: klisna
Plemeno: Anglický plnokrevník
Barva: Tmavý hnědák
KVH: 160cm
Narozen: 3.4.1999
Otec: Just a Flutter (GB)
Matka: Fudžijama

Filka je již starší dáma a má ráda svůj klid. Prošla si jako mladá dostihovou kariérou, bohužel nebyla příliš úspěšná. Ochotně povozí malé dítě i ženu. Chodí raději na jízdárnu než na vyjížďky. Má ráda svůj pravidelný režim a pohodu. Filka je skvělá máma a tak i u nás se jistě dočká svého malého potomka.
Pink Charlie Secret

Pink Charlie Secret
Pohlaví: hřebec
Plemeno: Appaloosa
Barva: vraník
KVH: 155cm
Narozen: 12. 6. 2012
Otec: I'm Top Secret
Matka: Pink Jane

Charlie je nejmladší člen našeho stáda. Na jaře 2016 se teprve bude učit býti jezdeckým koněm. Zatím se jen tak poflakuje ve výběhu a užívá si mládí. Provokuje všechny koně okolo a dokazuje si svoji mladistvou sílu. Je to velice hravý kůň s milou povahou, takže je vysoký předpoklad, že se z něj stane spolehlivý kůň do nepohody.Valentinka

Valentinka
Pohlaví: klisna
Plemeno: Appaloosa
Barva: Ryzák s dekou
KVH: 160cm
Narozena: 23. 4. 2002
Otec: Drest To Impress
Matka: Václavka

Valentinka je klisna v nejlepších letech. Je skvělou matkou, která dala už několik hříbátek a u nás tomu nebude jinak. Valča je klasický indiánský kůň, který se o sebe dokáže postarat za všech okolností. Má ráda svůj klid a stereotyp. Ráda si smlsne na nějaké té pochoutce pro koně a za ni Vás ochotně povozí na svých zádech bezpečně po lese.
Naria To Impress

Naria To Impress
Pohlaví: klisna
Plemeno: Appaloosa
Barva: Silně prokvetlý hnědák
KVH: 160cm
Narozena: -
Otec: Drest To Impress
Matka: Narcissa

Naria je pravá sestra našeho Normenka. Jsou si podobní jako vejce vejci, akorát Naria má bohužel chudší hřívu i ocas. Je to kobylka spíše pro zkušenější jezdce, nemá ráda když se jí někdo vrtí na zádech. Dokáže svého jezdce naučit spoustu nových dovedností. Krásně skáče. Naria zatím hříbě neměla a tak doufáme, že se jí u nás zadaří a nějakého toho potomka zplodí.